Camping priser

Som mange andre virksomheder er vi også blevet ramt af de voldsomt stigende energipriser der har ramt verden over. Og da vi har strøm, varmt vand og adgang til poolen med i prisen ser vi os desværre nødsaget til at indføre et energitillæg på 20 kr. pr. person. pr. døgn. Energitillægget vil automatisk blive lagt oveni alle bookinger fra 1. april 2022. Vi ser frem til at kunne fjerne tillægget igen så snart priserne falder igen. Tak for jeres forståelse.

PRISLISTE PR. DØGN Hele sæsonen
Barn72
Voksen98
Hund30
Hest50
PRIS PÅ PLADSER PR. DØGNC-PERIODE
31.03-26.05.23 +
27.08-22.10.23
B-PERIODE 26.05-01.07.23 +
05.08-27.08.23
A-PERIODE 01.07-05.08.23
TELTPLADS U STRØM 407090
TELTPLADS M STRØM7095140
STANDARDPLADS 75105170
B-PLADS95115200
A-PLADS105125210
A+PLADS110135225
STELLPLÄTZE95115200
DIVERSE UDLEJNINGDagUge
EGET BADEVÆRELSE1651.100-
KØLESKAB U FRYSER55300-
WEEKENDSENG35150-
HØJ STOL35150
BORD/BÆNKESÆT 50200-
BÅDPLADS50200-
VARMEOVN EKSKL. GAS35150-
CYKEL55300-
ØVRIGE
LINNEDPAKKE85 pr. stk.--
SUB/KAJAK/KANO 2 timer 100 --
VASKEPOLET3 timer 40--
GRÆSSLÅMASKINEPr. gang 20 --

 

PRISLISTE SLUTRENGØRING UDLEJNINGSENHEDER
BØGEBJERG/SAFARITELTE400
ROMSØHYTTER/MOBCAB 500
LEJET BADEVÆRELSE250
SLUTRENGØRING FORETAGES AF GÆSTEN0
FAMILIEPAKKE PERIODE C PERIODE B PERIODE A
2voksne+2børn i en uge inkl. pladsgebyr
31.03. - 26.05.23 +
27.08. - 22.10.23
26.05 - 01.07.23 +
05.08 - 27.08.23
01.07 - 05.08.23

Bemærk specielle priser i helligdage. Som noget nyt gives der rabat 7 dages ferie, uanset hvor mange man kommer, så der kan også opnås rabat, hvis man er 1 voksen og 1 barn, eller andre kombinationer.
Standardplads2.7652.975

3.430

Prisen er inkl. 4 kWh strøm pr. døgn, miljøgebyr, bad og fri adgang til badeland (i dettes åbningsperiode). Og da vi har strøm, varmt vand og adgang til poolen med i prisen ser vi os desværre nødsaget til at indføre et energitillæg på 20 kr. pr. person. pr. døgn. Energitillægget vil automatisk blive lagt oveni alle bookinger fra 1. april 2022. Vi ser frem til at kunne fjerne tillægget igen så snart priserne falder igen. Tak for jeres forståelse.

Rabatten udregnes automatisk når man booker online via https://v3.onlinebooking.dk/v3bogebjer, her spare man desuden reservationsgebyret på 100,-. Tilbuddet kan ikke kombineres med andre rabatter.
4-dages FAMILIEPAKKE PERIODE C PERIODE B PERIODE A
2 voksne+2 børn i 4-dage inkl. pladsgebyr
01.04 - 26.05.23 +
27.08 - 22.10.23
26.05 - 01.07.23 +
05.08 - 27.08.23
01.07 - 05.08.23

Bemærk specielle priser i helligdage. Som noget nyt gives der rabat 7 dages ferie, uanset hvor mange man kommer, så der kan også opnås rabat, hvis man er 1 voksen og 1 barn, eller andre kombinationer.
Standardplads

1.612


1.732

1.992

Prisen er inkl. 4 kWh strøm pr. døgn, miljøgebyr, bad og fri adgang til badeland (i dettes åbningsperiode). Og da vi har strøm, varmt vand og adgang til poolen med i prisen ser vi os desværre nødsaget til at indføre et energitillæg på 20 kr. pr. person. pr. døgn. Energitillægget vil automatisk blive lagt oveni alle bookinger fra 1. april 2022. Vi ser frem til at kunne fjerne tillægget igen så snart priserne falder igen. Tak for jeres forståelse.
Rabatten udregnes automatisk når man booker online via https://v3.onlinebooking.dk/v3bogebjer, her spare man desuden reservationsgebyret på 100,-. Tilbuddet kan ikke kombineres med andre rabatter.
SENIORTILBUD (55+)
Senior enkeltperson (55+) ekskl pladsgebyr pr. døgn fra 70
Seniorpakke børnebørn ekskl pladsgebyr pr. dag

65
HELLIGDAGSPAKKER 2023
PÅSKEBEDEDAGKR. HIMMELFART PINSE
3/4/5 nætter
05.04.-10.04.23
3 nætter
03.05.-07.05.23
3/4 nætter
17.05.-21.05.23
3 nætter
26.05.-30.05.23
2 voksne + 2 børn på std. plads 1215/1604/1985 13051305/17241.305
2 voksne på standardplads 801/1060/1315 891 891/1180 891
Bøgebjerg I (2v+2b)

1190/1590/1990 18602440 kun 4 nt
1860
Bøgebjerg II (2v+4b)1490/2020/2490 23403120 kun 4 nt

2340

Romsø (6 pers, heraf 2 på hems)

1830/2480/3090 26103620 kun 4 nt

2610
Safaritelt (4 pers) -1960
2500 kun 4 nt 1960
Afbestillingsbeskyttelse 10% af booking
Lux afbestillingsbeskyttelse 15% af booking

I helligdagsperioderne er det ikke muligt at leje udlejningsenheder på dagsbasis. Skulle der være ledige hytter tæt på helligdagsperioden, kan det af og til være muligt at leje på dagsbasis. I så fald vil prisen være alm. weekend B-periodepris i St. Bededag og Kr. Himmelfart og i Pinsen. Henvendelse i receptionen. Det er muligt at booke på andre pladskategorier med egen vogn eller telt.
Priserne er inkl. overnatningspriser, miljøafgift, 4 kWh strøm pr. døgn, samt fri adgang til badeland (i dettes åbningsperiode). Og da vi har strøm, varmt vand og adgang til poolen med i prisen ser vi os desværre nødsaget til at indføre et energitillæg på 20 kr. pr. person. pr. døgn. Energitillægget vil automatisk blive lagt oveni alle bookinger fra 1. april 2022. Vi ser frem til at kunne fjerne tillægget igen så snart priserne falder igen. Tak for jeres forståelse.
Husdyr er kun tilladt i lejede enheder efter aftale med Camp Hverringe, mod et ekstra gebyr.

Afbestillingsbeskyttelse dækker hele det forudbetalte beløb, minus beløbet for beskyttelsen, indtil dagen før ankomst, mod fremvisning af lægeerklæring. Dog trækkes kr. 200,- i administration.
Lux afbestillingsbeskyttelse dækker hele det forudbetalte beløb, minus beløbet for beskyttelsen, ved afbestilling før ankomst og giver ret til tilbagebetaling af alt tilgodehavende ved afrejse før tid. Tilbagebetaling ved afrejse før tid er ikke mulig i udlejningsender. Der trækkes ikke administrationsgebyr.
Alle priser er i danske kroner inkl. moms. Der tages forbehold for tastefejl og ændringer.
Stellplätze  
Stellplatz indenfor bommen, inkl. strøm*. C-/B-/A-periode. Eksl. personer

75/105/170

Autocamper på P-plads ekskl. strøm (inkl. 2v)

75
Tilkøb el til P-plads:

70
Adgang til pladsen og servicebygninger pr. person

50
Tømning/påflydning af spildevand + CamperClean

50 + 10

Som mange andre virksomheder er vi også blevet ramt af de voldsomt stigende energipriser der har ramt verden over. Og da vi har strøm, varmt vand og adgang til poolen med i prisen ser vi os desværre nødsaget til at indføre et energitillæg på 20 kr. pr. person. pr. døgn. Energitillægget vil automatisk blive lagt oveni alle bookinger fra 1. april 2023. Vi ser frem til at kunne fjerne tillægget igen så snart priserne falder igen. Tak for jeres forståelse.
SÆSONPLADSER 2021 FORSÆSON
31.03 - 01.07.23
DELSÆSON
31.03 - 08.07 +
29.07 - 221023
HELSÆSON
31.03 - 22.10.23
SENSOMMER-
SÆSON
05.08 - 22.10.23
Kampagnepladser 1. kategori
(udvalgte pladser)
13.300
Kampagnepladser 2. kategori
(udvalgte pladser)
14.4000
Standardplads (rød)5.0009.40015.7003.400
B-plads (sort)5.60011.00017.9004.050
A-Plads (lilla)6.80015.00021.7005.100
A+plads (blå)7.80017.00024.4005.600
Energitillæg sæsongæst
325600700225
Bådplads400560770380
Gæstekort380470590370
**Strøm (pakke af 50 kWh) DagsprisDagsprisDagsprisDagspris
**Tilslutningsgebyr inkl. 50 kWh375485485375
Fast vand og afløb5608801.090Inkl.
Mulighed for tilkøb, uge 27 eller 31*
Standardplads pr. uge1.700--1.700
B-plads pr. uge
1.800--1.800
A-plads pr. uge2.150--2.150
A+plads pr. uge2.300--2.300
Mulighed for tilkøb, uge 28, 29 og 30*
Standardplads pr. uge2.8002.800-2.800
B-plads pr. uge
2.9002.900-2.900
A-plads pr. uge3.0003.000-3.000
A+plads pr. uge3.1003.100-3.100
Overnatningskort voksen**

7509301250700
Overnatningskort barn** 600725880550
Overnatningskort barnebarn**
- 1. barnebarn
470520630390
- 2. barnebarn
370420520280
- 3. barnebarn
260310420180
- 4. barnebarn
210260310125
Enkelt overnat. barnebarn 2-1237373737
Enkelt overnat. barnebarn voksen50505050
Overnatningsklippekort 10 nt for 8nt
(ikke personligt)***
- Voksen800800800800
- Barn592592592592

Sæsonpriser

*Overnatningskortet er personligt. Hvis der er flere overnattende, købes yderligere overnatningskort eller betales for alm. overnatningsgebyr.
*Tilkøbsuger kan kun købes sammenhængende med ens sæsonbooking, og er ikke tilladt på alle pladser.
Tilkøbsuger til sensommersæsoner skal være booket og betalt senest 1. juli.
*Klippekortovernatningskortet kan ikke overdrages til den efterfølgende sæson. Klippekortet er ikke personligt.
Klippekortet kan ikke benyttes ved fremlejning af vogn, men kun ved overnatning i vogn samtidig med sæsonligger.
For sæsonpladser i 2023: Ved indbetaling af sæsonpladsens fulde beløb inden d. 1/10 2022 kan opnås en rabat på 5 % på det fulde beløb. Dette gælder også for tilvalget af gæstekort og overnatningskort samt bådpladser.
** Vi forbeholder os ret til at justere prisen for strøm i løbet af sæsonen i tilfælde at prisreguleringer fra vores leverandør
DAGSBESØG
Børn under 3 år
Gratis
Børn (3-12år)
20
Voksne30
Tillæg for pool
25
Dagsbesøg på Camp Hverringe er forbeholdt gæster til vores overnattende gæster. Alle dagsbesøg skal meldes i receptionen.

Det er desværre ikke muligt at komme på dagsbesøg på pladsen, hvis man ikke skal besøge overnattende gæster.

Hvis man skal besøge gæster der har et gæstekort, skal man stadig melde sig i receptionen. Bemærk at et besøg på et gæstekort, ikke giver adgang til poolen, men der skal tilkøbes pool adgang.

Dagsgæster kan meldes pr. sms på 54553777 og betaling for dagsbesøg og adgang til poolen kan gøres via MobilePay 241295.