Camping priser

FAMILIEPAKKE PERIODE C PERIODE B PERIODE A
2voksne+2børn i en uge inkl. pladsgebyr
01.04. - 25.05.22 +
23.08. - 23.10.22
25.05 - 02.07.22 +
06.08 - 28.08.22
02.07 - 06.08.22

Bemærk specielle priser i helligdage. Som noget nyt gives der rabat 7 dages ferie, uanset hvor mange man kommer, så der kan også opnås rabat, hvis man er 1 voksen og 1 barn, eller andre kombinationer.
Standardplads2.7652.975

3.430

Prisen er inkl. 7 kWh strøm pr. døgn, miljøgebyr, bad og fri adgang til badeland (i dettes åbningsperiode).

Rabatten udregnes automatisk når man booker online via https://v3.onlinebooking.dk/v3bogebjer, her spare man desuden reservationsgebyret på 100,-. Tilbuddet kan ikke kombineres med andre rabatter.
4-dages FAMILIEPAKKE PERIODE C PERIODE B PERIODE A
2 voksne+2 børn i 4-dage inkl. pladsgebyr
01.04 - 25.05.22 +
28.08 - 23.10.22
25.05 - 02.07.22 +
06.08 - 28.08.22
02.07 - 06.08.22

Bemærk specielle priser i helligdage. Som noget nyt gives der rabat 7 dages ferie, uanset hvor mange man kommer, så der kan også opnås rabat, hvis man er 1 voksen og 1 barn, eller andre kombinationer.
Standardplads

1.612


1.732

1.992

Prisen er inkl. 7 kWh strøm pr. døgn, miljøgebyr, bad og fri adgang til badeland (i dettes åbningsperiode).

Rabatten udregnes automatisk når man booker online via https://v3.onlinebooking.dk/v3bogebjer, her spare man desuden reservationsgebyret på 100,-. Tilbuddet kan ikke kombineres med andre rabatter.
SENIORTILBUD (55+)
Senior enkeltperson (55+) ekskl pladsgebyr pr. døgn fra 70
Seniorpakke børnebørn ekskl pladsgebyr pr. dag

65
HELLIGDAGSPAKKER 2021
PÅSKEBEDEDAGKR. HIMMELFART PINSE
31.03.21 3/4/5 nætter
13.04.-18.04.22
3 nætter
12.05.-15.05.22
3/4 nætter
25.05.-29.05.22
3 nætter
03.06.-06.06.22
2 voksne + 2 børn på std. plads 1215/1604/1985 13051305/17241.500
2 voksne på standardplads 801/1060/1315 891 891/1180 1.086
Bøgebjerg I (2v+2b)

1190/1590/1990 18602440 kun 4 nt
2200
Bøgebjerg II (2v+4b)1490/2020/2490 23403120 kun 4 nt

2700

Romsø (6 pers, heraf 2 på hems)

1830/2480/3090 26103620 kun 4 nt

3300
Safaritelt (4 pers) -1960
2500 kun 4 nt 2400
Afbestillingsbeskyttelse 10% af booking
Lux afbestillingsbeskyttelse 15% af booking

I helligdagsperioderne er det ikke muligt at leje udlejningsenheder på dagsbasis. Skulle der være ledige hytter tæt på helligdagsperioden, kan det af og til være muligt at leje på dagsbasis. I så fald vil prisen være alm. weekend B-periodepris i St. Bededag og Kr. Himmelfart og alm. weekend A-periodepris i Pinsen. Henvendelse i receptionen. Det er muligt at booke på andre pladskategorier med egen vogn eller telt.
Priserne er inkl. overnatningspriser, miljøafgift, 7 kWh strøm pr. døgn, samt fri adgang til badeland (i dettes åbningsperiode). Husdyr er kun tilladt i lejede enheder efter aftale med Camp Hverringe, mod et ekstra gebyr.

Afbestillingsbeskyttelse dækker hele det forudbetalte beløb, minus beløbet for beskyttelsen, indtil dagen før ankomst, mod fremvisning af lægeerklæring. Dog trækkes kr. 200,- i administration.
Lux afbestillingsbeskyttelse dækker hele det forudbetalte beløb, minus beløbet for beskyttelsen, ved afbestilling før ankomst og giver ret til tilbagebetaling af alt tilgodehavende ved afrejse før tid. Tilbagebetaling ved afrejse før tid er ikke mulig i udlejningsender. Der trækkes ikke administrationsgebyr.
Alle priser er i danske kroner inkl. moms. Der tages forbehold for tastefejl og ændringer.
Stellplätze  
Stellplatz indenfor bommen, inkl. strøm*. C-/B-/A-periode. Eksl. personer

75/105/170

Autocamper på P-plads ekskl. strøm (inkl. 2v)

75
Tilkøb til P-plads:

35
Adgang til pladsen og servicebygninger

Se dagspriser
Tømning/påflydning af spildevand + CamperClean

50 + 10

Alle priser er i danske kroner inkl moms. Der tages forbehold for tastefejl og ændringer.
SÆSONPLADSER 2021 FORSÆSON
01.04-02.07.22
DELSÆSON
01.04 - 09.07 +
30.07 - 23.01.22
HELSÆSON
01.04 - 23.10.22
SENSOMMER-
SÆSON
05.08 - 23.10.22
Kampagnepladser 1. kategori
(udvalgte pladser)
12.850
Kampagnepladser 2. kategori
(udvalgte pladser)
13.900
Standardplads (rød)4.8009.10015.2003.300
B-plads (sort)5.40010.40017.3003.900
A-Plads (lilla)6.55014.20021.0004.900
A+plads (blå)7.55015.90023.5505.400
Bådplads330540740360
Gæstekort340450570360
Strøm (pr. kWh) 3,703,703,703,70
Tilslutningsgebyr inkl. 50 kWt305405405305
Fast vand og afløb5408501.050Inkl.
Mulighed for tilkøb, uge 27 eller 31*
Standardplads pr. uge1.650--1.650
B-plads pr. uge
1.750--1.750
A-plads pr. uge2.050--2.050
A+plads pr. uge2.200--2.200
Mulighed for tilkøb, uge 28, 29 og 30*
Standardplads pr. uge2.7002.700-2.700
B-plads pr. uge
2.8002.800-2.800
A-plads pr. uge2.9002.900-2.900
A+plads pr. uge3.0003.000-3.000
Overnatningskort voksen**

7009001200700
Overnatningskort barn** 550700850550
Overnatningskort barnebarn**
- 1. barnebarn
450500600370
- 2. barnebarn
350400500270
- 3. barnebarn
250300400170
- 4. barnebarn
200250300120
Enkelt overnat. barnebarn 2-1236363636
Enkelt overnat. barnebarn voksen49494949
Overnatningsklippekort 10 nt for 8nt
(ikke personligt)***
- Voksen784784784784
- Barn576576576576

Sæsonpriser

*Overnatningskortet er personligt. Hvis der er flere overnattende, købes yderligere overnatningskort eller betales for alm. overnatningsgebyr.
*Tilkøbsuger kan kun købes sammenhængende med ens sæsonbooking, og er ikke tilladt på alle pladser.
Tilkøbsuger til sensommersæsoner skal være booket og betalt senest 1. juli.
*Klippekortovernatningskortet kan ikke overdrages til den efterfølgende sæson. Klippekortet er ikke personligt.
Klippekortet kan ikke benyttes ved fremlejning af vogn, men kun ved overnatning i vogn samtidig med sæsonligger.
For sæsonpladser i 2022: Ved indbetaling af sæsonpladsens fulde beløb inden d. 1/11 2021 kan opnås en rabat på 5 % på det fulde beløb. Dette gælder også for tilvalget af gæstekort og overnatningskort samt bådpladser.
DAGSBESØG
Børn under 2 år
Gratis
Børn (2-12år)
20
Voksne30
Tillæg for pool
25
Dagsbesøg på Camp Hverringe er forbeholdt gæster til vores overnattende gæster. Alle dagsbesøg skal meldes i receptionen.

Det er desværre ikke muligt at komme på dagsbesøg på pladsen, hvis man ikke skal besøge overnattende gæster.

Hvis man skal besøge gæster der har et gæstekort, skal man stadig melde sig i receptionen. Bemærk at et besøg på et gæstekort, ikke giver adgang til poolen, men der skal tilkøbes pool adgang.

Dagsgæster kan meldes pr. sms på 54553777 og betaling for dagsbesøg og adgang til poolen kan gøres via MobilePay 241295.