Camping priser

FAMILIEPAKKE PERIODE C PERIODE B PERIODE A
2voksne+2børn i en uge inkl. pladsgebyr
26.03- 29.05 +
29.08 - 24.10
29.05 - 03.07 +
07.08 - 29.08
03.07 - 07.08

Bemærk specielle priser i helligdage. Som noget nyt gives der rabat 7 dages ferie, uanset hvor mange man kommer, så der kan også opnås rabat, hvis man er 1 voksen og 1 barn, eller andre kombinationer.
Standardplads2.7092.919

3.374

Prisen er inkl. 7 kWh strøm pr. døgn, miljøgebyr, bad og fri adgang til badeland (i dettes åbningsperiode).

Rabatten udregnes automatisk når man booker online via https://v3.onlinebooking.dk/v3bogebjer, her spare man desuden reservationsgebyret på 100,-. Tilbuddet kan ikke kombineres med andre rabatter.
4-dages FAMILIEPAKKE PERIODE C PERIODE B PERIODE A
2 voksne+2 børn i 4-dage inkl. pladsgebyr
26.03- 29.05 +
29.08 - 24.10
29.05 - 03.07 +
07.08 - 29.08
03.07 - 07.08

Bemærk specielle priser i helligdage. Som noget nyt gives der rabat 7 dages ferie, uanset hvor mange man kommer, så der kan også opnås rabat, hvis man er 1 voksen og 1 barn, eller andre kombinationer.
Standardplads

1.580

1.700

1.960

Prisen er inkl. 7 kWh strøm pr. døgn, miljøgebyr, bad og fri adgang til badeland (i dettes åbningsperiode).

Rabatten udregnes automatisk når man booker online via https://v3.onlinebooking.dk/v3bogebjer, her spare man desuden reservationsgebyret på 100,-. Tilbuddet kan ikke kombineres med andre rabatter.
SENIORTILBUD (55+)
Senior enkeltperson (55+) ekskl pladsgebyr pr. døgn fra 65
Seniorpakke børnebørn ekskl pladsgebyr pr. dag

60
HELLIGDAGSPAKKER 2021
PÅSKEBEDEDAGKR. HIMMELFART PINSE
31.03.21 3/4/5 nætter
31.03.21-05.04.21
3 nætter
29.04.21-02.04.21
3/4 nætter
12.05.21-16.05.21
3 nætter
21.05.21-24.05.21
2 voksne + 2 børn på std. plads 1191/1572/1945 12691269/1676 1.430
2 voksne på standardplads 789/1068/1295 873 873/1156 1.020
Bøgebjerg I (2v+2b)

1140/1520/1900 18002360 kun 4 nt
2100
Bøgebjerg II (2v+4b)1440/1950/2400 22803040 kun 4 nt

2600

Romsø (6 pers, heraf 2 på hems)

1770/2400/3000 26503540 kun 4 nt

3200
Safaritelt (4 pers) --2432 kun 4 nt 2300
Afbestillingsbeskyttelse 10% af booking
Lux afbestillingsbeskyttelse 15% af booking

I helligdagsperioderne er det ikke muligt at leje udlejningsenheder på dagsbasis. Skulle der være ledige hytter tæt på helligdagsperioden, kan det af og til være muligt at leje på dagsbasis. I så fald vil prisen være alm. weekend B-periodepris i St. Bededag og Kr. Himmelfart og alm. weekend A-periodepris i Pinsen. Henvendelse i receptionen. Det er muligt at booke på andre pladskategorier med egen vogn eller telt.
Priserne er inkl. overnatningspriser, miljøafgift, 7 kWh strøm pr. døgn, samt fri adgang til badeland (i dettes åbningsperiode). Husdyr er kun tilladt i lejede enheder efter aftale med Camp Hverringe, mod et ekstra gebyr.

Afbestillingsbeskyttelse dækker hele det forudbetalte beløb, minus beløbet for beskyttelsen, indtil dagen før ankomst, mod fremvisning af lægeerklæring. Dog trækkes kr. 200,- i administration.
Lux afbestillingsbeskyttelse dækker hele det forudbetalte beløb, minus beløbet for beskyttelsen, ved afbestilling før ankomst og giver ret til tilbagebetaling af alt tilgodehavende ved afrejse før tid. Tilbagebetaling ved afrejse før tid er ikke mulig i udlejningsender. Der trækkes ikke administrationsgebyr.
Alle priser er i danske kroner inkl. moms. Der tages forbehold for tastefejl og ændringer.
Stellplätze  
Stellplatz indenfor bommen, inkl. strøm*. C-/B-/A-periode

70/100/165

Autocamper på P-plads ekskl. strøm (inkl. 2v)

75
Tilkøb til P-plads:

35
Adgang til pladsen og servicebygninger

Se dagspriser
Tømning/påflydning af spildevand + CamperClean

50 + 10

Alle priser er i danske kroner inkl moms. Der tages forbehold for tastefejl og ændringer.
SÆSONPLADSER 2021 FORSÆSON
26.03-03.07
DELSÆSON
26.03 - 10.07 +
31.07 - 24.10
HELSÆSON
26.03 - 24.10
SENSOMMER-
SÆSON
06.08 - 24.10
Kampagnepladser 1. kategori
(udvalgte pladser)
12.600
Kampagnepladser 2. kategori
(udvalgte pladser)
13.600
Standardplads (rød)4.7008.90014.9003.200
B-plads (sort)5.30010.40017.0003.800
A-Plads (lilla)6.40014.20020.7004.800
A+plads (blå)7.40015.90023.2005.300
Bådplads320530740350
Gæstekort320425550350
Strøm (pr. kWh)3,73,73,73,7
Målergebyr110210210110
Fast vand og afløb5258251.025Inkl.
Mulighed for tilkøb, uge 27 eller 31*
Standardplads pr. uge1.600--1.600
B-plads pr. uge
1.700--1.700
A-plads pr. uge2.000--2.000
A+plads pr. uge2.150--2.150
Mulighed for tilkøb, uge 28, 29 og 30*
Standardplads pr. uge26002600-2600
B-plads pr. uge
2.7002.700-2.700
A-plads pr. uge2.8002.800-2.800
A+plads pr. uge2.9002.900-2.900
Overnatningskort voksen**

6508501100650
Overnatningskort barn** 500650800500
Overnatningskort barnebarn**
- 1. barnebarn
400450550350
- 2. barnebarn
300350450250
- 3. barnebarn
200250350150
- 4. barnebarn
150200250100
Enkelt overnat. barnebarn 2-1236363636
Enkelt overnat. barnebarn voksen49494949
Overnatningsklippekort 10 nt for 8nt
(ikke personligt)***
- Voksen765765765765
- Barn555555555555

Sæsonpriser

*Overnatningskortet er personligt. Hvis der er flere overnattende, købes yderligere overnatningskort eller betales for alm. overnatningsgebyr.
*Tilkøbsuger kan kun købes sammenhængende med ens sæsonbooking, og er ikke tilladt på alle pladser.
Tilkøbsuger til sensommersæsoner skal være booket og betalt senest 1. juli.
*Klippekortovernatningskortet kan ikke overdrages til den efterfølgende sæson. Klippekortet er ikke personligt.
Klippekortet kan ikke benyttes ved fremlejning af vogn, men kun ved overnatning i vogn samtidig med sæsonligger.
For sæsonpladser i 2022: Ved indbetaling af sæsonpladsens fulde beløb inden d. 1/11 2021 kan opnås en rabat på 5 % på det fulde beløb. Dette gælder også for tilvalget af gæstekort og overnatningskort samt bådpladser.
DAGSBESØG
Børn under 2 år
Gratis
Børn (2-12år)
20
Voksne30
Tillæg for pool
25