Camping priser

Vores priser er inkl. varmt vandt og fri adgang til vores pool i dennes åbningsperiode. Strøm betales efter måler.

FAMILIEPAKKEPERIODE CPERIODE BPERIODE A
2voksne+2børn i en uge inkl. pladsgebyr og milljøtillæg
27.03--29.08.26 + 29.08-08.08.2622.05-04.07.26 + 08.08-29.08.2604.07-08.08.26
Bemærk specielle priser i helligdage. Som noget nyt gives der rabat 7 dages ferie, uanset hvor mange man kommer, så der kan også opnås rabat, hvis man er 1 voksen og 1 barn, eller andre kombinationer.
Standardplads3.045
3.255

3.710

Prisen er inkl. bad og fri adgang til badeland (i dettes åbningsperiode). Strøm betales efter måler. Rabatten udregnes automatisk når man booker online via https://v3.onlinebooking.dk/v3bogebjer, her spare man desuden reservationsgebyret på 150,-. Tilbuddet kan ikke kombineres med andre rabatter.
4-dages FAMILIEPAKKEPERIODE CPERIODE BPERIODE A
2 voksne+2 børn i 4-dage inkl. pladsgebyr og miljøtillæg
27.03-22.05.26 + 29.08-18.10.2622.05-04.07.26 + 08.08-29.08.2604.07- 08.08.26

Bemærk specielle priser i helligdage. Som noget nyt gives der rabat 7 dages ferie, uanset hvor mange man kommer, så der kan også opnås rabat, hvis man er 1 voksen og 1 barn, eller andre kombinationer.
Standardplads

1.772


1.892

2.152

Prisen er inkl. bad og fri adgang til badeland (i dettes åbningsperiode). Strøm betales efter måler.
Rabatten udregnes automatisk når man booker online via https://v3.onlinebooking.dk/v3bogebjer, her spare man desuden reservationsgebyret på 150,-. Tilbuddet kan ikke kombineres med andre rabatter.
SENIORTILBUD (55+)2027
Senior enkeltperson (55+) ekskl. pladsgebyr pr. døgn fra75
Seniorpakke børnebørn ekskl. pladsgebyr pr. dag

70
På alle bookinger kommer et miljøtillæg på 10,- pr. person pr. booking 10
HELLIGDAGSPAKKER
PÅSKEKR. HIMMELFARTPINSE
Dagsleje mulig.
Alm. C-pris for
alle bookinger
3/4 nætter
05.05.-09.05.27
3 nætter
14.05-17.05.27
2 voksne + 2 børn på std. plads1410/18801.410
2 voksne på standardplads 960/1280960
Bøgebjerg I (2v+2b)

2700 kun 4 nt
2250
Bøgebjerg II (2v+4b)3200 kun 4 nt

2600

Romsø (6 pers, heraf 2 på hems)

3900 kun 4 nt

3200
MobCab (4 pers) der kan tilkøbes 2 ekstra personer3900 kun 4 nt3200
Safaritelt (4 personer) der kan tilkøbes 4 ekstra personerikke mulig2700 kun 4 nt
2220
Bemærk på alle bookinger er der et miljøtillæg på 10 pr. person pr. nat101010
I Kr. himmelfart og Pinsen er det ikke muligt at leje udlejningsenheder på dagsbasis. Skulle der være ledige hytter tæt på helligdagsperioden, kan det af og til være muligt at leje på dagsbasis. I så fald vil prisen være alm. weekend B-periodepris i hele periode. Henvendelse i receptionen. Det er muligt at booke på andre pladskategorier med egen vogn eller telt. Prisen er inkl. varmt vand og fri adgang til poolen i dennes åbningsperiode fra 1. juni til 31. aug. Strøm betales efter måler. Dog betales der en fast dagspris pr. dag i Bøgebjerghytter og Vibyhytter (mobcabs) på henholdsvis 35 og 45 kr.   
Husdyr er kun tilladt i lejede enheder efter aftale med Camp Hverringe, mod et ekstra gebyr og efter forudgående aftale, da man ikke alle enheder kan medbringe dyr.

Læs om vores afbestillingspakker her: https://www.camphverringe.dk/betalingsbetingelser/

Alle priser er i danske kroner inkl. moms. Der tages forbehold for tastefejl og ændringer.
Stellplatz2027
Stellplatz inden for afspærringen, med strømindtag, inkl. strøm*. C/B/A-perioder. Ekskl. personerFra 85/110/185
Stellplatz uden strømudtag på p-plads C/B/A periode. 60/70/85
Stellplatz med strømudtag på p-plads C/B/A periode. *Strøm betales efter måler. 75/85/125
* Strøm betales efter målerEfter måler
Adgang til pladsen og servicebygninger pr. person

55 pr. person pr. dag
Tømning/påflydning af spildevand + CamperClean

55 + 10
Prisen inkluderer varmt vand og adgang til svømmebassinet i åbningsperioden fra 1. juni til 31. august. Hvis du har reserveret en plads med strøm, afregnes forbruget efter måleren. Pladserne er nummererede og dette skal overholdes.
Benytter du en af vores pladser på p-pladsen skal der købes adgang til pladsen.
DAGSBESØG
Børn under 3 år
Gratis
Børn (3-12år)
20
Voksne30
Tillæg for pool
25
Dagsbesøg på Camp Hverringe er forbeholdt gæster til vores overnattende gæster. Alle dagsbesøg skal meldes i receptionen. Besøg kan betales via MobilePay. Se nærmere på opslag ved indgangen til pladsen. Det er ikke tilladt at opholde sig på pladsen uden at have betalt adgang.

Det er desværre ikke muligt at komme på dagsbesøg på pladsen, hvis man ikke skal besøge overnattende gæster.

Hvis man skal besøge gæster der har et gæstekort, skal man stadig melde sig i receptionen. Bemærk at et besøg på et gæstekort, ikke giver adgang til poolen, men der skal tilkøbes pool adgang.

Dagsgæster kan meldes pr. sms på 54553777 og betaling for dagsbesøg og adgang til poolen kan gøres via MobilePay 241295.
PRISLISTE PR. DØGNHele sæsonen
Barn75
Voksen100
Hund32
Hest50
Miljøtillæg pr. person pr. døgn10
PRIS PÅ PLADSER PR. DØGNC-PERIODE
19.03-29.05.27 + 04.09-24.10.27 ikke helligdage*
B-PERIODE 29.05-10.07.27 + 14.08-04.09.27A-PERIODE 10.07-14.08.27
TELTPLADS U STRØM457595
TELTPLADS M STRØM75100145
STANDARDPLADS85110185
B-PLADS105120205
A-PLADS115135225
A+PLADS125155245
Multiplads med strømudtag105120205
Multiplads uden strømudtag80110175
Autocamperplads med strømudtag7585125
Autocamperplads uden strømudtag607585
DIVERSE UDLEJNINGDagUge
EGET BADEVÆRELSE140700
-
SLUTRENGØRING, EGET BADEVÆRELSE. Det er gratis hvis man selv gør rent.300300
WEEKENDSENG50250-
HØJ STOL50250
BORD/BÆNKESÆT50200-
BÅDPLADS75300-
VARMEOVN til petroleum35150-
CYKEL65-
ØVRIGE
LINNEDPAKKE110 pr. stk.--
SUB/KAJAK/KANO2 timer 100--
VASKEPOLET3 timer 40--
GRÆSSLÅMASKINEPr. gang 35 --