Camping priser

Vores priser er inkl. varmt vandt og fri adgang til vores pool i dennes åbningsperiode. Strøm betales efter måler.

FAMILIEPAKKE PERIODE C PERIODE B PERIODE A
2voksne+2børn i en uge inkl. pladsgebyr
28.03. - 25.05.24 +
24.08. - 20.10.24
25.05 - 29.06.24 +
03.08 - 24.08.24
29.06 - 03.08.24

Bemærk specielle priser i helligdage. Som noget nyt gives der rabat 7 dages ferie, uanset hvor mange man kommer, så der kan også opnås rabat, hvis man er 1 voksen og 1 barn, eller andre kombinationer.
Standardplads2.7652.975

3.430

Prisen er inkl. bad og fri adgang til badeland (i dettes åbningsperiode). Strøm betales efter måler. Rabatten udregnes automatisk når man booker online via https://v3.onlinebooking.dk/v3bogebjer, her spare man desuden reservationsgebyret på 150,-. Tilbuddet kan ikke kombineres med andre rabatter.
4-dages FAMILIEPAKKE PERIODE C PERIODE B PERIODE A
2 voksne+2 børn i 4-dage inkl. pladsgebyr
28.03 - 25.05.24 +
24.08 - 20.10.24
25.05 - 29.06.24 +
03.08 - 24.08.24
29.06 - 03.08.24

Bemærk specielle priser i helligdage. Som noget nyt gives der rabat 7 dages ferie, uanset hvor mange man kommer, så der kan også opnås rabat, hvis man er 1 voksen og 1 barn, eller andre kombinationer.
Standardplads

1.612


1.732

1.992

Prisen er inkl. bad og fri adgang til badeland (i dettes åbningsperiode). Strøm betales efter måler.
Rabatten udregnes automatisk når man booker online via https://v3.onlinebooking.dk/v3bogebjer, her spare man desuden reservationsgebyret på 150,-. Tilbuddet kan ikke kombineres med andre rabatter.
SENIORTILBUD (55+)
Senior enkeltperson (55+) ekskl pladsgebyr pr. døgn fra 70
Seniorpakke børnebørn ekskl pladsgebyr pr. dag

65
på alle bookinger kommer et miljøtillæg på 10,- pr. person pr. booking 10
HELLIGDAGSPAKKER 2024
PÅSKEKR. HIMMELFART PINSE
Dagsleje mulig. Alm. C-pris for alle bookinger 3/4 nætter
08.05.24-12.05.24
3 nætter
17.05.24-20.05.24
2 voksne + 2 børn på std. plads 1305/17241.305
2 voksne på standardplads 891/1180 891
Bøgebjerg I (2v+2b)

2500 kun 4 nt
2010
Bøgebjerg II (2v+4b)3100 kun 4 nt

2460

Romsø (6 pers, heraf 2 på hems)

3700 kun 4 nt

2910
MobCab (4 pers) der kan tilkøbes 2 ekstra personer 3700 kun 4 nt 2910
Safaritelt (4 personer) der kan tilkøbes 4 ekstra personer-2500 kun 4 nt
2010
Bemærk på alle bookinger er der et miljøtillæg på 10 pr. person pr. nat101010
I Kr. himmelfart og Pinsen er det ikke muligt at leje udlejningsenheder på dagsbasis. Skulle der være ledige hytter tæt på helligdagsperioden, kan det af og til være muligt at leje på dagsbasis. I så fald vil prisen være alm. weekend B-periodepris i Kr. Himmelfart og i Pinsen. Henvendelse i receptionen. Det er muligt at booke på andre pladskategorier med egen vogn eller telt. Prisen er inkl. varmt vand og fri adgang til poolen i dennes åbningsperiode fra 1. juni til 31. aug. Strøm betales efter måler. Dog betales der en fast dagspris pr. dag i Bøgebjerghytter og MobCabs på henholdsvis 25 og 35 kr.   
Husdyr er kun tilladt i lejede enheder efter aftale med Camp Hverringe, mod et ekstra gebyr og efter forudgående aftale, da man ikke alle enheder kan medbringe dyr.

Læs om vores afbestillingspakker her: https://www.camphverringe.dk/betalingsbetingelser/

Alle priser er i danske kroner inkl. moms. Der tages forbehold for tastefejl og ændringer.
Stellplätze  
Stellplatz indenfor bommen, inkl. strøm*. C-/B-/A-periode. Eksl. personer

75/105/170

Autocamper på P-plads ekskl. strøm (inkl. 2v)

100
Tilkøb el til P-plads:

Efter måler
Adgang til pladsen og servicebygninger pr. person

50
Tømning/påflydning af spildevand + CamperClean

50 + 10

Prisen er inkl. varmt vand og adgang til poolen i dennes åbningsperiode fra 1. juni til 31. aug. Har I booket en plads med strøm, afregnes dette efter måler,
SÆSONPLADSER 2024 FORSÆSON
22.03 - 29.06.24
DELSÆSON
22.03 - 06.07 +
27.07 - 20.10.24
HELSÆSON
22.03 - 20.10.24
SENSOMMER-
SÆSON
03.08 - 20.10.24
Standardplads (rød)5.2009.80016.4003.600
B-plads (sort)5.85011.50018.6004.250
A-Plads (lilla)7.10015.60022.6005.300
A+plads (blå)8.20017.70025.3005.850
Energitillæg sæsongæst
340625730235
Bådplads420585800395
Gæstekort420490620385
**Strøm (pakke af 50 kWh) DagsprisDagsprisDagsprisDagspris
**Tilslutningsgebyr inkl. 50 kWh150250250150
Fast vand og afløb5859151.135Inkl.
Mulighed for tilkøb, uge 27 eller 31*
Standardplads pr. uge1.770--1.770
B-plads pr. uge
1.875--1.875
A-plads pr. uge2.240--2.240
A+plads pr. uge2.400--2.400
Mulighed for tilkøb, uge 28, 29 og 30*
Standardplads pr. uge2.9152.915-2.915
B-plads pr. uge
3.0203.020-3.020
A-plads pr. uge3.1253.125-3.125
A+plads pr. uge3.2253.325-3.325
Overnatningskort voksen**

7809701300730
Overnatningskort barn** 625755915575
Overnatningskort barnebarn**
- 1. barnebarn
490540660410
- 2. barnebarn
385440545300
- 3. barnebarn
270325440200
- 4. barnebarn
220270320140
Enkelt overnat. barnebarn 2-1236363636
Enkelt overnat. barnebarn voksen49494949
Overnatningsklippekort 10 nt for 8nt
(ikke personligt)***
- Voksen784784784784
- Barn576576576576

Sæsonpriser 2024

*Overnatningskortet er personligt. Hvis der er flere overnattende, købes yderligere overnatningskort eller betales for alm. overnatningsgebyr.
*Tilkøbsuger kan kun købes sammenhængende med ens sæsonbooking, og er ikke tilladt på alle pladser.
Tilkøbsuger til sensommersæsoner skal være booket og betalt senest 1. juli.
*Klippekortovernatningskortet kan ikke overdrages til den efterfølgende sæson. Klippekortet er ikke personligt.
Klippekortet kan ikke benyttes ved fremlejning af vogn, men kun ved overnatning i vogn samtidig med sæsonligger.
For sæsonpladser i 2024: Ved indbetaling af sæsonpladsens fulde beløb inden d. 1/10 2023 kan opnås en rabat på 5 % på det fulde beløb. Dette gælder også for tilvalget af gæstekort og overnatningskort samt bådpladser.
** Vi forbeholder os ret til at justere prisen for strøm i løbet af sæsonen i tilfælde at prisreguleringer fra vores leverandør
DAGSBESØG
Børn under 3 år
Gratis
Børn (3-12år)
20
Voksne30
Tillæg for pool
25
Dagsbesøg på Camp Hverringe er forbeholdt gæster til vores overnattende gæster. Alle dagsbesøg skal meldes i receptionen. Besøg kan betales via MobilePay. Se nærmere på opslag ved indgangen til pladsen. Det er ikke tilladt at opholde sig på pladsen uden at have betalt adgang.

Det er desværre ikke muligt at komme på dagsbesøg på pladsen, hvis man ikke skal besøge overnattende gæster.

Hvis man skal besøge gæster der har et gæstekort, skal man stadig melde sig i receptionen. Bemærk at et besøg på et gæstekort, ikke giver adgang til poolen, men der skal tilkøbes pool adgang.

Dagsgæster kan meldes pr. sms på 54553777 og betaling for dagsbesøg og adgang til poolen kan gøres via MobilePay 241295.
PRISLISTE PR. DØGN Hele sæsonen
Barn72
Voksen98
Hund30
Hest50
Miljøtillæg pr. person pr. døgn10
PRIS PÅ PLADSER PR. DØGNC-PERIODE
28.03-25.05.24 +
24.08-20.10.24 gælder ikke helligdage*
B-PERIODE 25.05-29.06.24 +
03.08-24.08.24
A-PERIODE 29.06-0308.24
TELTPLADS U STRØM 407090
TELTPLADS M STRØM7095140
STANDARDPLADS 75105170
B-PLADS95115200
A-PLADS105125210
A+PLADS110135225
STELLPLÄTZE95115200
DIVERSE UDLEJNINGDagUge
EGET BADEVÆRELSE120700
-
SLUTRENGØRING, EGET BADEVÆRELSE. Det er gratis hvis man selv gør rent.250250
KØLESKAB U FRYSER55300-
WEEKENDSENG35150-
HØJ STOL35150
BORD/BÆNKESÆT 50200-
BÅDPLADS50200-
VARMEOVN EKSKL. GAS35150-
CYKEL55300-
ØVRIGE
LINNEDPAKKE85 pr. stk.--
SUB/KAJAK/KANO 2 timer 100 --
VASKEPOLET3 timer 40--
GRÆSSLÅMASKINEPr. gang 20 --