Camping prices

Here you can find our general prices. For a more accurate price for the stay you have in mind, we recommend that you try to make a booking in our booking system. Here you will get the exact price for exactly the stay you have in mind. You will not finalize your booking until you make the payment, so you can test different alternatives.

FAMILIEPAKKEPERIODE CPERIODE BPERIODE A
2voksne+2børn i en uge inkl. pladsgebyr og milljøtillæg
27.03--29.08.26 + 29.08-08.08.2622.05-04.07.26 + 08.08-29.08.2604.07-08.08.26
Bemærk specielle priser i helligdage. Som noget nyt gives der rabat 7 dages ferie, uanset hvor mange man kommer, så der kan også opnås rabat, hvis man er 1 voksen og 1 barn, eller andre kombinationer.
Standardplads3.045
3.255

3.710

Prisen er inkl. bad og fri adgang til badeland (i dettes åbningsperiode). Strøm betales efter måler. Rabatten udregnes automatisk når man booker online via https://v3.onlinebooking.dk/v3bogebjer, her spare man desuden reservationsgebyret på 150,-. Tilbuddet kan ikke kombineres med andre rabatter.
4-dages FAMILIEPAKKEPERIODE CPERIODE BPERIODE A
2 voksne+2 børn i 4-dage inkl. pladsgebyr og miljøtillæg
27.03-22.05.26 + 29.08-18.10.2622.05-04.07.26 + 08.08-29.08.2604.07- 08.08.26

Bemærk specielle priser i helligdage. Som noget nyt gives der rabat 7 dages ferie, uanset hvor mange man kommer, så der kan også opnås rabat, hvis man er 1 voksen og 1 barn, eller andre kombinationer.
Standardplads

1.772


1.892

2.152

Prisen er inkl. bad og fri adgang til badeland (i dettes åbningsperiode). Strøm betales efter måler.
Rabatten udregnes automatisk når man booker online via https://v3.onlinebooking.dk/v3bogebjer, her spare man desuden reservationsgebyret på 150,-. Tilbuddet kan ikke kombineres med andre rabatter.
SENIORTILBUD (55+)2027
Senior enkeltperson (55+) ekskl. pladsgebyr pr. døgn fra75
Seniorpakke børnebørn ekskl. pladsgebyr pr. dag

70
På alle bookinger kommer et miljøtillæg på 10,- pr. person pr. booking 10
Public holiday staysEasterAscension DayWhitsun
Daily hire available.
Standard C rate for
all bookings
3/4 nights
05.05.-09.05.27
3 nights
14.05-17.05.27
2 adults + 2 children on standard pitch1410/18801.410
2 adults on standard pitch 960/1280960
Bøgebjerg I (2a+2c)

2700 only 4 nights
2250
Bøgebjerg II (2a+4c)3200 only 4 nights

2600

Romsø (6 people, 2 of whom sleep in the loft)

3900 only 4 nights

3200
MobCab (4 persons) 2 additional guests may be
accommodated at an extra charge
3900 only 4 nights3200
Safari tent (4 persons) 2 additional guests may be
accommodated at an extra charge
n/a2700 only 4 nights
2220
Please note that an environmental fee
of 10 per person per night applies to
all bookings
101010
During Ascension Day and Whitsun, it is not possible to hire accommodation on a daily basis. Should there be any available cottages close to the public holiday period, it may occasionally be possible to hire them on a daily basis. In that case, the price will be the standard weekend B-period rate for the entire period. Please enquire at reception. It is possible to book other pitch categories with your own caravan or tent. The price includes hot water and free access to the swimming pool during its opening period from 1 June to 31 August. Electricity is charged according to meter reading. However, a fixed daily rate applies for Bøgebjerghytter and Vibyhytter (mobcabs) of 35 and 45 kr respectively.
Pets are only permitted in rented accommodation by arrangement with Camp Hverringe, subject to an additional fee and prior agreement, as not all units allow pets.

Read about our cancellation policies here: https://www.camphverringe.dk/betalingsbetingelser/

All prices are in Danish kroner, including VAT. We reserve the right to correct typing errors and make changes.
Stellplatz2027
Stellplatz inden for afspærringen, med strømindtag, inkl. strøm*. C/B/A-perioder. Ekskl. personerFra 85/110/185
Stellplatz uden strømudtag på p-plads C/B/A periode. 60/70/85
Stellplatz med strømudtag på p-plads C/B/A periode. *Strøm betales efter måler. 75/85/125
* Strøm betales efter målerEfter måler
Adgang til pladsen og servicebygninger pr. person

55 pr. person pr. dag
Tømning/påflydning af spildevand + CamperClean

55 + 10
Prisen inkluderer varmt vand og adgang til svømmebassinet i åbningsperioden fra 1. juni til 31. august. Hvis du har reserveret en plads med strøm, afregnes forbruget efter måleren. Pladserne er nummererede og dette skal overholdes.
Benytter du en af vores pladser på p-pladsen skal der købes adgang til pladsen.
SEASONAL SITES 2025
PRESEASON
27.03-27.06.26
SPLIT SEASON
27.02-04.07.26 +
25.07-18.10.26
FULL SEASON
27.03-18.10.26
LATE SUMMER
SEASON
01.08 - 18.10.26
Standard pitch (red)
4.9009.20015.3003.400
B-pitch (black)5.50010.70017.3004.100
A-pitch (purple)6.70014.50021.0004.900
A+pitch (blue)7.70016.50023.5005.500
Enviromental fee345630740240
Boatsite425590800400
Guestcard400495625390
Power (pr. kWh)Day priceDay priceDay priceDay price
Metering fee
150250250150
Water and drain
5909251.150Incl.
Possibility of purchase, week 27 or 31 *
Standard pitch per. week
1.790--1.790
B-pitch per week
1.895--1.895
A-pitch per week2.260--2.260
A+ pitch per week2.425--2.425
Possibility of purchase, week 28, 29 and 30*
Standard pitch per week29252925-2925
B-pitch per week
3.0503.050-3.050
A-pitch per week3.1503.150-3.150
A+pitch per week3.2503.250-3.250
Accommodation card adult**

7909801300740
Accommodation card children**630760
925580
Accommodation card grandchildren**
- 1. grandchild

495545670410
- 2. grandchildren

390445550300
- 3. grandchildren

270330440200
- 4. grandchildren

220270320
140
Single night. grandchildren 2-1236363636
Single night. grandchild adult
49494949
Overnight cut card 10 nights for 8nights
(not personal)***
- Adult784784784784
- Child576576576576
An accommodation card can be bought you people outside you household, this is personal. A card must be purchased per person or each night must be paid for separately. * Extra weeks, apart for those included, in the season can only be purchased in conjunction with one's seasonal booking, and is not allowed in all pitches. Extra weeks for the autumn season must be booked and paid for no later than 1 July. * The 10 night discount card cannot be transferred to the following season. The 10 night discount card is not personal. It can not be used when subletting a caravan, but is only for overnight stays in a caravan at the same time as the people who have booked the season. For seasonal pitches in 2025: By paying the full amount of the seasonal pitch before 1/10 2024, a discount of 5% on the full amount can be obtained. This also applies to the option of guest cards and overnight cards as well as pitch for the boat.
DAGSBESØG
Børn under 3 år
Gratis
Børn (3-12år)
20
Voksne30
Tillæg for pool
25
Dagsbesøg på Camp Hverringe er forbeholdt gæster til vores overnattende gæster. Alle dagsbesøg skal meldes i receptionen. Besøg kan betales via MobilePay. Se nærmere på opslag ved indgangen til pladsen. Det er ikke tilladt at opholde sig på pladsen uden at have betalt adgang.

Det er desværre ikke muligt at komme på dagsbesøg på pladsen, hvis man ikke skal besøge overnattende gæster.

Hvis man skal besøge gæster der har et gæstekort, skal man stadig melde sig i receptionen. Bemærk at et besøg på et gæstekort, ikke giver adgang til poolen, men der skal tilkøbes pool adgang.

Dagsgæster kan meldes pr. sms på 54553777 og betaling for dagsbesøg og adgang til poolen kan gøres via MobilePay 241295.