Camping prices

DanishEnglishGerman
FAMILIEPAKKE PERIODE C PERIODE B PERIODE A
2voksne+2børn i en uge inkl. pladsgebyr
26.03- 29.05 +
29.08 - 24.10
29.05 - 03.07 +
07.08 - 29.08
03.07 - 07.08

Bemærk specielle priser i helligdage. Som noget nyt gives der rabat 7 dages ferie, uanset hvor mange man kommer, så der kan også opnås rabat, hvis man er 1 voksen og 1 barn, eller andre kombinationer.
Standardplads2.7092.919

3.374

Prisen er inkl. 7 kWh strøm pr. døgn, miljøgebyr, bad og fri adgang til badeland (i dettes åbningsperiode).

Rabatten udregnes automatisk når man booker online via https://v3.onlinebooking.dk/v3bogebjer, her spare man desuden reservationsgebyret på 100,-. Tilbuddet kan ikke kombineres med andre rabatter.
4-dages FAMILIEPAKKE PERIODE C PERIODE B PERIODE A
2 voksne+2 børn i 4-dage inkl. pladsgebyr
26.03- 29.05 +
29.08 - 24.10
29.05 - 03.07 +
07.08 - 29.08
03.07 - 07.08

Bemærk specielle priser i helligdage. Som noget nyt gives der rabat 7 dages ferie, uanset hvor mange man kommer, så der kan også opnås rabat, hvis man er 1 voksen og 1 barn, eller andre kombinationer.
Standardplads

1.580

1.700

1.960

Prisen er inkl. 7 kWh strøm pr. døgn, miljøgebyr, bad og fri adgang til badeland (i dettes åbningsperiode).

Rabatten udregnes automatisk når man booker online via https://v3.onlinebooking.dk/v3bogebjer, her spare man desuden reservationsgebyret på 100,-. Tilbuddet kan ikke kombineres med andre rabatter.
SENIORTILBUD (55+)
Senior enkeltperson (55+) ekskl pladsgebyr pr. døgn fra 65
Seniorpakke børnebørn ekskl pladsgebyr pr. dag

60
HELLIGDAGSPAKKER 2021
PÅSKEBEDEDAGKR. HIMMELFART PINSE
31.03.21 3/4/5 nætter
31.03.21-05.04.21
3 nætter
29.04.21-02.04.21
3/4 nætter
12.05.21-16.05.21
3 nætter
21.05.21-24.05.21
2 voksne + 2 børn på std. plads 1191/1572/1945 12691269/1676 1.430
2 voksne på standardplads 789/1068/1295 873 873/1156 1.020
Bøgebjerg I (2v+2b)

1140/1520/1900 18002360 kun 4 nt
2100
Bøgebjerg II (2v+4b)1440/1950/2400 22803040 kun 4 nt

2600

Romsø (6 pers, heraf 2 på hems)

1770/2400/3000 26503540 kun 4 nt

3200
Safaritelt (4 pers) --2432 kun 4 nt 2300
Afbestillingsbeskyttelse 10% af booking
Lux afbestillingsbeskyttelse 15% af booking

I helligdagsperioderne er det ikke muligt at leje udlejningsenheder på dagsbasis. Skulle der være ledige hytter tæt på helligdagsperioden, kan det af og til være muligt at leje på dagsbasis. I så fald vil prisen være alm. weekend B-periodepris i St. Bededag og Kr. Himmelfart og alm. weekend A-periodepris i Pinsen. Henvendelse i receptionen. Det er muligt at booke på andre pladskategorier med egen vogn eller telt.
Priserne er inkl. overnatningspriser, miljøafgift, 7 kWh strøm pr. døgn, samt fri adgang til badeland (i dettes åbningsperiode). Husdyr er kun tilladt i lejede enheder efter aftale med Camp Hverringe, mod et ekstra gebyr.

Afbestillingsbeskyttelse dækker hele det forudbetalte beløb, minus beløbet for beskyttelsen, indtil dagen før ankomst, mod fremvisning af lægeerklæring. Dog trækkes kr. 200,- i administration.
Lux afbestillingsbeskyttelse dækker hele det forudbetalte beløb, minus beløbet for beskyttelsen, ved afbestilling før ankomst og giver ret til tilbagebetaling af alt tilgodehavende ved afrejse før tid. Tilbagebetaling ved afrejse før tid er ikke mulig i udlejningsender. Der trækkes ikke administrationsgebyr.
Alle priser er i danske kroner inkl. moms. Der tages forbehold for tastefejl og ændringer.
Stellplätze  
Stellplatz indenfor bommen, inkl. strøm*. C-/B-/A-periode

70/100/165

Autocamper på P-plads ekskl. strøm (inkl. 2v)

75
Tilkøb til P-plads:

35
Adgang til pladsen og servicebygninger

Se dagspriser
Tømning/påflydning af spildevand + CamperClean

50 + 10

Alle priser er i danske kroner inkl moms. Der tages forbehold for tastefejl og ændringer.
SEASONAL SITES 2021
PRESEASON
26.03-03.07
SUB SEASON
26.03 - 10.07 +
31.07 - 24.10
FULL SEASON
26.03 - 24.10
LATE SUMMER
SEASON
06.08 - 24.10
Campaigns 1st category
(selected sites)
12.600
Campaigns 2nd category
(selected sites)
13.600
Default site (red)
4.7008.90014.9003.200
B-site (black)5.30010.40017.0003.800
A-site (purple)6.40014.20020.7004.800
A+site (blue)7.40015.90023.2005.300
Boatsite320530740350
Guestcard320425550350
Power (pr. kWh)3,73,73,73,7
Metering fee
110210210110
Water and drain
5258251.025Inkl.
Possibility of purchase, week 27 or 31 *
Standard site per. week
1.600--1.600
B-site pr. uge
1.700--1.700
A- site per. week2.000--2.000
A+ site per. week2.150--2.150
Possibility of purchase, week 28, 29 and 30*
Standardsite per. week26002600-2600
B-site per. week
2.7002.700-2.700
A-site per. week2.8002.800-2.800
A+site per. week2.9002.900-2.900
Accommodation card adult**

6508501100650
Accommodation card children** 500650800500
Accommodation card grandchildren**
- 1. grandchild

400450550350
- 2. grandchildren

300350450250
- 3. grandchildren

200250350150
- 4. grandchildren

150200250100
Single night. grandchildren 2-1236363636
Single night. grandchild adult
49494949
Overnight cut card 10 nights for 8nights
(not personal)***
- Adult765765765765
- Child555555555555
The accommodation card is personal. A card must be purchased per person or each night must be paid for separately. * Extra weeks apart for those included in the season can only be purchased in conjunction with one's seasonal booking, and is not allowed in all pitches. Extra weeks for the autumn season must be booked and paid for no later than 1 July. * The 10 night discount card cannot be transferred to the following season. The 10 night discount card is not personal. It can not be used when subletting a caravan, but is only for overnight stays in a caravan at the same time as the people who have booked the season. For seasonal pitches in 2022: By paying the full amount of the seasonal pitch before 1/11 2021, a discount of 5% on the full amount can be obtained. This also applies to the option of guest cards and overnight cards as well as pitch for the boat.
DAGSBESØG
Børn under 2 år
Gratis
Børn (2-12år)
20
Voksne30
Tillæg for pool
25