Camping prices

Like many other companies, we have also been hit by the sharply rising energy prices that have hit the world. Therefore, we unfortunately find ourselves forced to introduce an energy fee of DKK 20 per. person. pr. Day. The energy fee will automatically be added to all bookings from 1 April 2022. We look forward to being able to remove the fee again as soon as prices fall again. Thank you for your understanding.

FAMILIEPAKKE PERIODE C PERIODE B PERIODE A
2voksne+2børn i en uge inkl. pladsgebyr
28.03. - 25.05.24 +
24.08. - 20.10.24
25.05 - 29.06.24 +
03.08 - 24.08.24
29.06 - 03.08.24

Bemærk specielle priser i helligdage. Som noget nyt gives der rabat 7 dages ferie, uanset hvor mange man kommer, så der kan også opnås rabat, hvis man er 1 voksen og 1 barn, eller andre kombinationer.
Standardplads2.7652.975

3.430

Prisen er inkl. bad og fri adgang til badeland (i dettes åbningsperiode). Strøm betales efter måler. Rabatten udregnes automatisk når man booker online via https://v3.onlinebooking.dk/v3bogebjer, her spare man desuden reservationsgebyret på 150,-. Tilbuddet kan ikke kombineres med andre rabatter.
4-dages FAMILIEPAKKE PERIODE C PERIODE B PERIODE A
2 voksne+2 børn i 4-dage inkl. pladsgebyr
28.03 - 25.05.24 +
24.08 - 20.10.24
25.05 - 29.06.24 +
03.08 - 24.08.24
29.06 - 03.08.24

Bemærk specielle priser i helligdage. Som noget nyt gives der rabat 7 dages ferie, uanset hvor mange man kommer, så der kan også opnås rabat, hvis man er 1 voksen og 1 barn, eller andre kombinationer.
Standardplads

1.612


1.732

1.992

Prisen er inkl. bad og fri adgang til badeland (i dettes åbningsperiode). Strøm betales efter måler.
Rabatten udregnes automatisk når man booker online via https://v3.onlinebooking.dk/v3bogebjer, her spare man desuden reservationsgebyret på 150,-. Tilbuddet kan ikke kombineres med andre rabatter.
SENIORTILBUD (55+)
Senior enkeltperson (55+) ekskl pladsgebyr pr. døgn fra 70
Seniorpakke børnebørn ekskl pladsgebyr pr. dag

65
på alle bookinger kommer et miljøtillæg på 10,- pr. person pr. booking 10
HELLIGDAGSPAKKER 2024
PÅSKEKR. HIMMELFART PINSE
Dagsleje mulig. Alm. C-pris for alle bookinger 3/4 nætter
08.05.24-12.05.24
3 nætter
17.05.24-20.05.24
2 voksne + 2 børn på std. plads 1305/17241.305
2 voksne på standardplads 891/1180 891
Bøgebjerg I (2v+2b)

2500 kun 4 nt
2010
Bøgebjerg II (2v+4b)3100 kun 4 nt

2460

Romsø (6 pers, heraf 2 på hems)

3700 kun 4 nt

2910
MobCab (4 pers) der kan tilkøbes 2 ekstra personer 3700 kun 4 nt 2910
Safaritelt (4 personer) der kan tilkøbes 4 ekstra personer-2500 kun 4 nt
2010
Bemærk på alle bookinger er der et miljøtillæg på 10 pr. person pr. nat101010
I Kr. himmelfart og Pinsen er det ikke muligt at leje udlejningsenheder på dagsbasis. Skulle der være ledige hytter tæt på helligdagsperioden, kan det af og til være muligt at leje på dagsbasis. I så fald vil prisen være alm. weekend B-periodepris i Kr. Himmelfart og i Pinsen. Henvendelse i receptionen. Det er muligt at booke på andre pladskategorier med egen vogn eller telt. Prisen er inkl. varmt vand og fri adgang til poolen i dennes åbningsperiode fra 1. juni til 31. aug. Strøm betales efter måler. Dog betales der en fast dagspris pr. dag i Bøgebjerghytter og MobCabs på henholdsvis 25 og 35 kr.   
Husdyr er kun tilladt i lejede enheder efter aftale med Camp Hverringe, mod et ekstra gebyr og efter forudgående aftale, da man ikke alle enheder kan medbringe dyr.

Læs om vores afbestillingspakker her: https://www.camphverringe.dk/betalingsbetingelser/

Alle priser er i danske kroner inkl. moms. Der tages forbehold for tastefejl og ændringer.
Stellplätze  
Stellplatz indenfor bommen, inkl. strøm*. C-/B-/A-periode. Eksl. personer

75/105/170

Autocamper på P-plads ekskl. strøm (inkl. 2v)

100
Tilkøb el til P-plads:

Efter måler
Adgang til pladsen og servicebygninger pr. person

50
Tømning/påflydning af spildevand + CamperClean

50 + 10

Prisen er inkl. varmt vand og adgang til poolen i dennes åbningsperiode fra 1. juni til 31. aug. Har I booket en plads med strøm, afregnes dette efter måler,
SEASONAL SITES 2024
PRESEASON
22.03-29.06.24
SPLIT SEASON
22.03 - 06.07.24 +
27.07 - 20.10.24
FULL SEASON
22.03 - 20.10.24
LATE SUMMER
SEASON
03.08 - 20.10.24
Standard pitch (red)
5.2009.80016.4003.600
B-pitch (black)5.85011.05018.6004.250
A-pitch (purple)7.10015.60022.6005.300
A+pitch (blue)8.20017.70025.3005.850
Enviromental fee340625730235
Boatsite420585800395
Guestcard395490620385
Power (pr. kWh)Day priceDay priceDay priceDay price
Metering fee
150250250150
Water and drain
5859151.135Incl.
Possibility of purchase, week 27 or 31 *
Standard pitch per. week
1.770--1.770
B-pitch per week
1.875--1.875
A-pitch per week2.240--2.240
A+ pitch per week2.400--2.400
Possibility of purchase, week 28, 29 and 30*
Standard pitch per week29152915-2915
B-pitch per week
3.0203.020-3.020
A-pitch per week3.1253.125-3.125
A+pitch per week3.2253.225-3.225
Accommodation card adult**

7809701300730
Accommodation card children** 625755
915575
Accommodation card grandchildren**
- 1. grandchild

490540660410
- 2. grandchildren

385440545300
- 3. grandchildren

270325440200
- 4. grandchildren

220270320
140
Single night. grandchildren 2-1236363636
Single night. grandchild adult
49494949
Overnight cut card 10 nights for 8nights
(not personal)***
- Adult784784784784
- Child576576576576
An accommodation card can be bought you people outside you household, this is personal. A card must be purchased per person or each night must be paid for separately. * Extra weeks, apart for those included, in the season can only be purchased in conjunction with one's seasonal booking, and is not allowed in all pitches. Extra weeks for the autumn season must be booked and paid for no later than 1 July. * The 10 night discount card cannot be transferred to the following season. The 10 night discount card is not personal. It can not be used when subletting a caravan, but is only for overnight stays in a caravan at the same time as the people who have booked the season. For seasonal pitches in 2024: By paying the full amount of the seasonal pitch before 1/10 2023, a discount of 5% on the full amount can be obtained. This also applies to the option of guest cards and overnight cards as well as pitch for the boat.
DAGSBESØG
Børn under 3 år
Gratis
Børn (3-12år)
20
Voksne30
Tillæg for pool
25
Dagsbesøg på Camp Hverringe er forbeholdt gæster til vores overnattende gæster. Alle dagsbesøg skal meldes i receptionen. Besøg kan betales via MobilePay. Se nærmere på opslag ved indgangen til pladsen. Det er ikke tilladt at opholde sig på pladsen uden at have betalt adgang.

Det er desværre ikke muligt at komme på dagsbesøg på pladsen, hvis man ikke skal besøge overnattende gæster.

Hvis man skal besøge gæster der har et gæstekort, skal man stadig melde sig i receptionen. Bemærk at et besøg på et gæstekort, ikke giver adgang til poolen, men der skal tilkøbes pool adgang.

Dagsgæster kan meldes pr. sms på 54553777 og betaling for dagsbesøg og adgang til poolen kan gøres via MobilePay 241295.