Camping prices

Like many other companies, we have also been hit by the sharply rising energy prices that have hit the world. Therefore, we unfortunately find ourselves forced to introduce an energy fee of DKK 20 per. person. pr. Day. The energy fee will automatically be added to all bookings from 1 April 2022. We look forward to being able to remove the fee again as soon as prices fall again. Thank you for your understanding.

DanishEnglishGerman
FAMILIEPAKKE PERIODE C PERIODE B PERIODE A
2voksne+2børn i en uge inkl. pladsgebyr
01.04. - 25.05.22 +
23.08. - 23.10.22
25.05 - 02.07.22 +
06.08 - 28.08.22
02.07 - 06.08.22

Bemærk specielle priser i helligdage. Som noget nyt gives der rabat 7 dages ferie, uanset hvor mange man kommer, så der kan også opnås rabat, hvis man er 1 voksen og 1 barn, eller andre kombinationer.
Standardplads2.7652.975

3.430

Prisen er inkl. 4 kWh strøm pr. døgn, miljøgebyr, bad og fri adgang til badeland (i dettes åbningsperiode). På grund af de stigende energipriser ser vi os desværre nødsaget til at indføre et energitillæg på 20 kr. pr. person. pr. døgn. Energitillægget vil automatisk blive lagt oveni alle bookinger fra 1. april 2022. Vi ser frem til at kunne fjerne tillægget igen så snart priserne falder igen. Tak for jeres forståelse.

Rabatten udregnes automatisk når man booker online via https://v3.onlinebooking.dk/v3bogebjer, her spare man desuden reservationsgebyret på 100,-. Tilbuddet kan ikke kombineres med andre rabatter.
4-dages FAMILIEPAKKE PERIODE C PERIODE B PERIODE A
2 voksne+2 børn i 4-dage inkl. pladsgebyr
01.04 - 25.05.22 +
28.08 - 23.10.22
25.05 - 02.07.22 +
06.08 - 28.08.22
02.07 - 06.08.22

Bemærk specielle priser i helligdage. Som noget nyt gives der rabat 7 dages ferie, uanset hvor mange man kommer, så der kan også opnås rabat, hvis man er 1 voksen og 1 barn, eller andre kombinationer.
Standardplads

1.612


1.732

1.992

Prisen er inkl. 7 kWh strøm pr. døgn, miljøgebyr, bad og fri adgang til badeland (i dettes åbningsperiode). På grund af de stigende energipriser ser vi os desværre nødsaget til at indføre et energitillæg på 20 kr. pr. person. pr. døgn. Energitillægget vil automatisk blive lagt oveni alle bookinger fra 1. april 2022. Vi ser frem til at kunne fjerne tillægget igen så snart priserne falder igen. Tak for jeres forståelse.

Rabatten udregnes automatisk når man booker online via https://v3.onlinebooking.dk/v3bogebjer, her spare man desuden reservationsgebyret på 100,-. Tilbuddet kan ikke kombineres med andre rabatter.
SENIORTILBUD (55+)
Senior enkeltperson (55+) ekskl pladsgebyr pr. døgn fra 70
Seniorpakke børnebørn ekskl pladsgebyr pr. dag

65
HELLIGDAGSPAKKER 2022
PÅSKEBEDEDAGKR. HIMMELFART PINSE
3/4/5 nætter
13.04.-18.04.22
3 nætter
12.05.-15.05.22
3/4 nætter
25.05.-29.05.22
3 nætter
03.06.-06.06.22
2 voksne + 2 børn på std. plads 1215/1604/1985 13051305/17241.500
2 voksne på standardplads 801/1060/1315 891 891/1180 1.086
Bøgebjerg I (2v+2b)

1190/1590/1990 18602440 kun 4 nt
2200
Bøgebjerg II (2v+4b)1490/2020/2490 23403120 kun 4 nt

2700

Romsø (6 pers, heraf 2 på hems)

1830/2480/3090 26103620 kun 4 nt

3300
Safaritelt (4 pers) -1960
2500 kun 4 nt 2400
Afbestillingsbeskyttelse 10% af booking
Lux afbestillingsbeskyttelse 15% af booking

I helligdagsperioderne er det ikke muligt at leje udlejningsenheder på dagsbasis. Skulle der være ledige hytter tæt på helligdagsperioden, kan det af og til være muligt at leje på dagsbasis. I så fald vil prisen være alm. weekend B-periodepris i St. Bededag og Kr. Himmelfart og alm. weekend A-periodepris i Pinsen. Henvendelse i receptionen. Det er muligt at booke på andre pladskategorier med egen vogn eller telt.
Priserne er inkl. overnatningspriser, miljøafgift, 4 kWh strøm pr. døgn, samt fri adgang til badeland (i dettes åbningsperiode). På grund af de stigende energipriser ser vi os desværre nødsaget til at indføre et energitillæg på 20 kr. pr. person. pr. døgn. Energitillægget vil automatisk blive lagt oveni alle bookinger fra 1. april 2022. Vi ser frem til at kunne fjerne tillægget igen så snart priserne falder igen. Tak for jeres forståelse.
Husdyr er kun tilladt i lejede enheder efter aftale med Camp Hverringe, mod et ekstra gebyr.

Afbestillingsbeskyttelse dækker hele det forudbetalte beløb, minus beløbet for beskyttelsen, indtil dagen før ankomst, mod fremvisning af lægeerklæring. Dog trækkes kr. 200,- i administration.
Lux afbestillingsbeskyttelse dækker hele det forudbetalte beløb, minus beløbet for beskyttelsen, ved afbestilling før ankomst og giver ret til tilbagebetaling af alt tilgodehavende ved afrejse før tid. Tilbagebetaling ved afrejse før tid er ikke mulig i udlejningsender. Der trækkes ikke administrationsgebyr.
Alle priser er i danske kroner inkl. moms. Der tages forbehold for tastefejl og ændringer.
Stellplätze  
Stellplatz indenfor bommen, inkl. strøm*. C-/B-/A-periode. Eksl. personer

75/105/170

Autocamper på P-plads ekskl. strøm (inkl. 2v)

75
Tilkøb til P-plads:

35
Adgang til pladsen og servicebygninger

Se dagspriser
Tømning/påflydning af spildevand + CamperClean

50 + 10

Alle priser er i danske kroner inkl moms. Der tages forbehold for tastefejl og ændringer.
På grund af de stigende energipriser ser vi os desværre nødsaget til at indføre et energitillæg på 20 kr. pr. person. pr. døgn. Energitillægget vil automatisk blive lagt oveni alle bookinger fra 1. april 2022. Vi ser frem til at kunne fjerne tillægget igen så snart priserne falder igen. Tak for jeres forståelse.

SEASONAL SITES 2021
PRESEASON
26.03-03.07
SUB SEASON
26.03 - 10.07 +
31.07 - 24.10
FULL SEASON
26.03 - 24.10
LATE SUMMER
SEASON
06.08 - 24.10
Campaigns 1st category
(selected sites)
12.600
Campaigns 2nd category
(selected sites)
13.600
Default site (red)
4.7008.90014.9003.200
B-site (black)5.30010.40017.0003.800
A-site (purple)6.40014.20020.7004.800
A+site (blue)7.40015.90023.2005.300
Boatsite320530740350
Guestcard320425550350
Power (pr. kWh)3,73,73,73,7
Metering fee
110210210110
Water and drain
5258251.025Inkl.
Possibility of purchase, week 27 or 31 *
Standard site per. week
1.600--1.600
B-site pr. uge
1.700--1.700
A- site per. week2.000--2.000
A+ site per. week2.150--2.150
Possibility of purchase, week 28, 29 and 30*
Standardsite per. week26002600-2600
B-site per. week
2.7002.700-2.700
A-site per. week2.8002.800-2.800
A+site per. week2.9002.900-2.900
Accommodation card adult**

6508501100650
Accommodation card children** 500650800500
Accommodation card grandchildren**
- 1. grandchild

400450550350
- 2. grandchildren

300350450250
- 3. grandchildren

200250350150
- 4. grandchildren

150200250100
Single night. grandchildren 2-1236363636
Single night. grandchild adult
49494949
Overnight cut card 10 nights for 8nights
(not personal)***
- Adult765765765765
- Child555555555555
The accommodation card is personal. A card must be purchased per person or each night must be paid for separately. * Extra weeks apart for those included in the season can only be purchased in conjunction with one's seasonal booking, and is not allowed in all pitches. Extra weeks for the autumn season must be booked and paid for no later than 1 July. * The 10 night discount card cannot be transferred to the following season. The 10 night discount card is not personal. It can not be used when subletting a caravan, but is only for overnight stays in a caravan at the same time as the people who have booked the season. For seasonal pitches in 2022: By paying the full amount of the seasonal pitch before 1/11 2021, a discount of 5% on the full amount can be obtained. This also applies to the option of guest cards and overnight cards as well as pitch for the boat.
DAGSBESØG
Børn under 2 år
Gratis
Børn (2-12år)
20
Voksne30
Tillæg for pool
25
Dagsbesøg på Camp Hverringe er forbeholdt gæster til vores overnattende gæster. Alle dagsbesøg skal meldes i receptionen.

Det er desværre ikke muligt at komme på dagsbesøg på pladsen, hvis man ikke skal besøge overnattende gæster.

Hvis man skal besøge gæster der har et gæstekort, skal man stadig melde sig i receptionen. Bemærk at et besøg på et gæstekort, ikke giver adgang til poolen, men der skal tilkøbes pool adgang.

Dagsgæster kan meldes pr. sms på 54553777 og betaling for dagsbesøg og adgang til poolen kan gøres via MobilePay 241295.