Nyheder og events 

 

 

Nyt Dykker Resort på Camp Hverringe i 2010

 

En tur under overfladen ved Bøgebjerg Strand og revene ved Romsø er en fantastisk oplevelse hvilket alt for få er opmærksomme på.

 

Derfor har Hverringe i samarbejde med den kendte marinebiolog Søren Larsen fra "Fyn under overfladen" etableret et DykkerResort på Camp Hverringe ved Bøgebjerg Strand.

 

Her kan du prøvedykke, tage dykkerkurser, deltage i guidede dykkerture og få råd og vejledning om hvor det er de gode oplevelser findes.

 

Her kan du læse mere >>

 

 

 

Byg tømmerflåde

 

I juli måned kan du være med til at bygge tømmerflåde på stranden, under kyndig vejledning af en instruktør.

 

I løbet af foråret vil I kunne finde mere information om aktiviteten her på siden. 

 

 

 

 

 

IndianCamp

Tilmeld jer vores spændende IndianCamp i ugerne 28 - 30. 

 

For de 3 - 6 årige 

3 dage med aktiviteter hver dag fra kl. 13.00 – 14.00.

Vi skal bage snobrød, lave krigsmaling og pandebånd, høre historier om indianere og totempæl, lave smyker og på besøg i dyrefolden.

 

Pris pr. deltager for hele pakken Kr. 60,00

 

For de 6 - 12 årige 

3 dage med aktiviteter hver dag fra kl. 14.00 – 17.00

Vi skal lave pandebånd og indianerdragt, bage snobrød, lave mad over bål, høre historier om indianere og totempæl, bueskydning, og på "jagt" efter dyrespor med naturvejlederen i skoven.

 

Pris pr. deltager for hele pakke kr. 150,00 

 

 

AquaAction

Nyd badestranden og prøv den nye vandtrampolin og glider.

 

 

 

Påskeferie

med børnene >>

 

Gode tilbud på hytteferie

i helligdagene >>

Camp Hverringe • Blæsenborgvej 200 • 5380 Dalby/Kerteminde • Tlf. 65 34 10 52 • Fax. 65 34 11 52 • info@camphverringe.dk